Başakşehir Petek Temizleme

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte insanlar kombilerinin ve peteklerinin bakımlarını yaptırmak isterler. Başakşehir petek temizleme hizmetimiz için bizim gibi profesyonel bir tesisat firmasıyla iletişime geçerek peteklerinizin kış mevsimi için verimli şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Petek Temizleme Ne Anlama Geliyor?

İnsanlar petek temizliği ile kombi bakımını sürekli karıştırırlar. Kombi bakımını yaptıran insanlar zannederler ki peteklerin temizlenmesine gerek kalmıyor. Ancak bu durum doğru değildir.

Kombi Bakımı; Belirli aralıklarda kombinin düzenli çalışıp çalışmadığının kontrolünün yapılmasına ve kombide hasarlı olan parçanın temizlenip değiştirilmesine kombi bakımı denir.

Petek Temizleme; Peteklerin ısıtma sorununa karşın ya da içinde pislik birikme sorununa karşın yapılan temizleme işlemine de petek temizleme denir.

Ne Zaman Petek Temizliği Yapılmalıdır?

İstanbul ilinde gerçekleştirdiğimiz petek temizleme hizmetimiz sayesinde birçok evin peteklerini kış içi hazır hale getirdik. Düzenli bir şekilde peteklerinize bakım yaptırıyorsanız 2 yılda 1 kez petek temizliği yaptırmanız yeterlidir. Ancak bazı acil durumlarda Başakşehir petek temizleme hizmeti için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Peteklerinizin altı ya da üstü hiç ısınmıyorsa
  • Kombinizdeki petek seviyesini yükseltmenize rağmen petekleriniz ısınmıyorsa
  • Petekleriniz verimli olarak ısınmıyorsa
  • Petekten ses geliyorsa

Petek Temizliği Nasıl Yapılıyor?

Profesyonel petek temizliği firmaları olarak özel temizlik makinesi ve kimyasal sıvılarla peteklerinizi temizliyoruz. Başakşehir ilçesinde yaşayıp peteklerini temizletmek isteyen müşterilerimize sırasıyla şu adımları uyguluyoruz.

  • Kombiyi tamamen kapatıyoruz ve kombinin su vanasını da kapatıyoruz.
  • Ardından sırasıyla tüm peteklerin vanalarını kapatıyoruz. Sadece temizlenecek peteğin vanası açık kalıyor.
  • Özel petek temizleme makinesinin hortumlarını peteğin giriş ve çıkış vanalarına bağlıyoruz.
  • Sonra makineyi çalıştırıyoruz ve petek borularına tazyikli su gönderiyoruz. Bu sayede boru içindeki pislikler ve kirli su makinenin diğer hortumundan çıkıyor.
Petek Temizliğinin Önemi Nedir?

Başakşehir petek temizleme talepleriniz sayesinde sizlere aslında çok önemli bir hizmet veriyoruz. Petekleriniz içindeki pis su ve hava alındığı için kombiyi düşük seviyede açmanıza rağmen petekleriniz randımanlı şekilde sıcacık olur. Ev içindeki tüm petekler verimli çalışır. Kombinin pompası daha az çalışacağından ömrü da artmış olur. Aynı zamanda temizlik sırasında kullanılan özel sıvı petek boruları içinde paslanmayı engeller. 

Yorumlar

avatar
Oya Saygın
20.09.2018 00:28:15

Kayaşehirde oturuyorum buraya servisiniz var mı? Petek temizliği ve bakımı yaptırmak istiyorum bende.

avatar
Ali Tuna
15.09.2018 15:32:57

Radyatörden zaman zaman su sızıntısı oluyor koyu renkli pis bir su. Zannedersem bunun temizlik zamanı geldi yoksa başka bir işlem mi yapılması gerekiyor pek bir bilgim yok da bu konuda

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta (*)
Yorumunuz (*)

Sosyal Medya

Etiketler

başakşehir petek temizlemebaşakşehir radyatör temizlemebaşakşehir radyatör petek temizlemebaşakşehir kalorifer temizlemebaşakşehir kalorifer petek temizlemebaşakşehir kalorifer ısıtmıyorbaşakşehir petekler ısıtmıyorbaşakşehir kombi petek temizlemebaşakşehir ucuz petek temizliğibaşakşehir kalorifer temizliği ücretibaşakşehir kalorifer petek temizliği ücretibaşakşehir kombi temizliği ücretibaşakşehir kombi petek temizliği ücretiistanbul petek temizlemeistanbul radyatör temizlemeistanbul radyatör petek temizlemeistanbul kalorifer temizlemeistanbul kalorifer petek temizlemeistanbul kalorifer ısıtmıyoristanbul petekler ısıtmıyoristanbul kombi petek temizlemeistanbul ucuz petek temizliğiistanbul kalorifer temizliği ücretiistanbul kalorifer petek temizliği ücretiistanbul kombi temizliği ücretiistanbul kombi petek temizliği ücreti

Su Kaçağı

Su kaçağı problemi insanların sıklıkla karşılaştığı su tesisatı problemleri arasında yer almaktadır. Su tesisatçılarının su kaçağı tespitini yapmaları yakın tarihe kadar oldukça zorlandıkları bir problem olmaktaydı. Günümüzde ise su kaçağının tespit ...

Devamını Oku

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti ve tamiri yani kısaca ihtiyacınız olan tüm sıhhi tesisat hizmetlerinde firmamıza ulaşabilirsiniz. Sıhhi tesisat alanında ihtiyacınız olan her hizmeti sağlayan firmamız, yılların tecrübesi ve Avrupa’dan getirilen öze...

Devamını Oku

Petek Temizleme

Petek temizleme verimli ısı elde etmek adına düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Zamanla radyatörlerin ısı veriminde kayıplar yaşanmaya başlamaktadır. Petek temizliği ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği kapsayan bir iştir. Petek t...

Devamını Oku