Ataşehir Petek Temizleme

Peteklerin kullanılmaya bağlı olarak, suyun taşıdığı kireçler ve diğer maddelere dayalı bir tıkanma sorunu meydana getirme durumu vardır. Petekler su yolu ile ısınma etkisini sağladıkları için zamanla suyla birlikte taşınan kireçler, peteğin iç tesisatında tıkanmalara neden olabiliyor. Bunlar peteklerin su kanallarının daralması ve geçiş yollarının engellenmesiyle ısı kaybının oluşmasına neden olur. Bu yüzden peteklerin temizlenmesi, iyi bir ısı veriminin alınabilmesi açısından önemlidir. Sizlere Ataşehir petek temizleme hizmetini bu kapsamda sağlayarak, en uygun ve profesyonel bir temizleme faaliyetleri gerçekleştirmekteyiz.

Peteğin Suyla Temizlenmeye Çalışılması

Doğrudan kullanılan su, peteklerin temizlenmesini sağlayan bir işlevi barındırmamaktadır. Su kullandığınızda kireç ve tortu oluşumları daha da fazla artar ve daha önceden oluşan birikmelere destek olur. Kimi zaman peteğin içerisinden pis su çıksa da bu temizlendiği anlamına da gelmemektedir.

Çünkü katı ve sert hale gelen kireçlenmeler, suyun normal geçici ile arınmazlar. Daha fazla kireç oluşumlarına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden peteklerin içerisindeki suyun alınması ya da suyun yeniden eklenmesi, tesisat üzerinde genel geçer bir temizlik olgusuna neden olur. İstediğiniz ısı verimini yine alamazsınız. Bunun içinde İstanbul bölgesinde sizler adına petek temizleme hizmetini gelişmiş ekipmanlar ile sağlıyoruz. 

Profesyonel Petek Temizleme Hizmeti

Ataşehir petek temizleme hizmetinde, peteklerin temizlenmesi ve tamamen iç tesisatında yer alan kireç-balçık-tortuların arındırılması için cihazlar kullanılır. Bu cihaz özel bir cihazdır ve kendi içerisinde belirli bir basınç etkisini, sıcak su ve kaliteli kimyasal ile birlikte sağlar. Zaten kullanım amacı da bu olan cihaz, peteklerin yerinden çıkartılmadan ve herhangi bir zarar vermeden temizleme işlemlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır. Ataşehir ilçesinde verdiğimiz hizmette kullandığımız petek temizleme cihazı;

  • Cihazın temel görevi var olan az basınç etkisi ile yüksek debi olanağının sağlanarak, sıcak su ve kimyasalı bir arada dolaştırır.
  • Yapılan bu dolaşım, peteklerin içerisinin tamamen temizlenmesini sağlar.
  • Cihazın içerisinde yer alan filtre ise aynı pisliği tekrar peteğe göndermeden temizlenen suyun yine peteğin içerisinde gezinmesine olanak sağlamaktadır.

Böylece Ataşehir petek temizleme çalışması tam bir profesyonel çalışma ile sağlanmış olunuyor.

Yorumlar

avatar
Banu Aksoy
15.09.2018 01:59:38

Ataşehirde petek temizleme çok pahalı ya bu sorunu hesaplı bir şekilde halletmek istiyorum ama buradakiler çok abarttı fiyatları.

avatar
Engin Akar
13.09.2018 14:53:51

Radyatörleri temizlettik artık çok daha performanslı ısıtıyor. Önceden 45 dereceye getiriyorduk ısınamıyorduk şimdi daha az dereceyle daha fazla ısınıyoruz.

avatar
Bitesisatci.com Ceren
23.08.2018 13:14:14

Nazmi bey yakıttan tasarruf etmek ve en iyi sonucu almak için 1 yılda bir bakım yaptırılmalısınız. Peteklerin alt kısımları tıkandığı için oralar soğuk kalmaktadır. Kimyasal ilaçla petek temizleme yaptırdığınızda tüm kanallar açılır ve daha az ayarda daha fazla ısınırsınız.

avatar
Nazmi Erdoğdu
19.08.2018 13:32:17

Ustam bu petekler kaç zamanda bir bakıma alınmalı? Bizim peteklerin alt kısımları çok soğuk kombiyi son ayarda yakmamıza rağmen. Neden oluyordur?

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta (*)
Yorumunuz (*)

Sosyal Medya

Etiketler

ataşehir petek temizlemeataşehir radyatör temizlemeataşehir radyatör petek temizlemeataşehir kalorifer temizlemeataşehir kalorifer petek temizlemeataşehir kalorifer ısıtmıyorataşehir petekler ısıtmıyorataşehir kombi petek temizlemeataşehir ucuz petek temizliğiataşehir kalorifer temizliği ücretiataşehir kalorifer petek temizliği ücretiataşehir kombi temizliği ücretiataşehir kombi petek temizliği ücretiistanbul petek temizlemeistanbul radyatör temizlemeistanbul radyatör petek temizlemeistanbul kalorifer temizlemeistanbul kalorifer petek temizlemeistanbul kalorifer ısıtmıyoristanbul petekler ısıtmıyoristanbul kombi petek temizlemeistanbul ucuz petek temizliğiistanbul kalorifer temizliği ücretiistanbul kalorifer petek temizliği ücretiistanbul kombi temizliği ücretiistanbul kombi petek temizliği ücreti

Su Kaçağı

Su kaçağı problemi insanların sıklıkla karşılaştığı su tesisatı problemleri arasında yer almaktadır. Su tesisatçılarının su kaçağı tespitini yapmaları yakın tarihe kadar oldukça zorlandıkları bir problem olmaktaydı. Günümüzde ise su kaçağının tespit ...

Devamını Oku

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti ve tamiri yani kısaca ihtiyacınız olan tüm sıhhi tesisat hizmetlerinde firmamıza ulaşabilirsiniz. Sıhhi tesisat alanında ihtiyacınız olan her hizmeti sağlayan firmamız, yılların tecrübesi ve Avrupa’dan getirilen öze...

Devamını Oku

Petek Temizleme

Petek temizleme verimli ısı elde etmek adına düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Zamanla radyatörlerin ısı veriminde kayıplar yaşanmaya başlamaktadır. Petek temizliği ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği kapsayan bir iştir. Petek t...

Devamını Oku