Güngören Tıkanıklık Açma

Günlük işleyişinizi bozan ve ev içerisindeki düzeninizi alt üst eden sorunlardan biri de tıkanıklıklardır. Bu tıkanıklıkları gidermek için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler olsa da kimi zaman bir uzmana danışmanız ve yardım almanız gerekebilir. Güngören tıkanıklık açma alanında yetkili isimler sizin çözemediğiniz tıkanıklık sorununuzu çözecektir.

Tıkanıklık Çeşitleri Nelerdir?

  • Tuvalet tıkanıklıkları
  • Mutfak lavabosu tıkanıklığı
  • Banyo tıkanıklığı
  • Kanalizasyon tıkanıklıkları

Yukarıda saydığımız tıkanıklık çeşitleri için İstanbul içerisinde pek çok yetkili bulabilir ve işi uzmanına yaptırarak günlük işleyişinize sorunsuz devam edebilirsiniz.

Mutfak Tıkanıklığının Nedenleri Nelerdir?

Mutfak tıkanıklığı genelde kullanımdan kaynaklı olarak gerçekleşen tıkanıklıklardır. Özellikle yemekten sonra yemek atıklarının lavabo içerisine atılmasından sonra gider içerisinde biriken yemek atıkları zaman içerisinde gideri tıkar. Bu problemle baş etmek için ilkel yollar kullanılsa da hatalı kullanım devam ettiği sürece sorun hiçbir zaman tam olarak çözülmez ve tekrarlar. Bu nedenle  Güngören tıkanıklık açma yetkilileri ile konuşarak profesyonel yardım almak gerekebilir.

Banyo Tıkanıklığının Nedenleri Nelerdir?

Banyo tıkanıklıkları da az önce mutfak lavabosu için saydığımız hatalı kullanımdan kaynaklıdır. Banyo sonrası giderde biriken saçlar banyo tıkanıklıklarının en büyük sebebini oluşturmaktadır.  Güngören tıkanıklık açma yetkilileri ızgarayı sökerek biriken saçları temizleyebileceği gibi giderde büyük sorunlar varsa bunları da ortadan kaldıracaktır. Ancak büyük problemler yaşamak istemiyorsanız biriken saçları düzenli olarak temizlemelisiniz.

Evde Tıkanıklık Açma Yöntemleri Nelerdir?

Güngören içerisinde herhangi bir yetkiliye gitmeye gerek kalmadan küçük tıkanıklıkları evde kendi yöntemlerinizle de açabilirsiniz. Bu yöntemlerin başında lavabo pompası kullanmak gelir. Özellikle tuvalet tıkanıklıklarında ve mutfak lavabosu tıkanıklıklarında pompa yardımıyla giderin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bir diğer yöntem gider borusunu esneterek tekrar genişletmektir. Bu da biriken kirin dağılmasını ve giderin açılmasını sağlar.

Son olarak yukarıdaki işlemler işe yaramadıysa kimyasal bir yönteme başvurarak lavabo açıcıları kullanabilirsiniz. Bu lavabo açıcıların kullanım kılavuzlarını mutlaka okumalı ve dikkatli bir şekilde adım adım yapmalısınız. Ancak sorun çok fazla üst üste tekrarlıyorsa bir profesyonele danışmak ve yardım almak daha akıllıca olacaktır diyebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta (*)
Yorumunuz (*)

Sosyal Medya

Etiketler

güngören tıkanıklık açmagüngören gider tıkanmasıgüngören gider temizlemeistanbul güngören tıkanıklık açmaistanbul güngören tıkanıklıkgüngören kırmadan tıkanıklık açmagüngören gider temizlemegüngören profesyonel tıkanıklık açmagüngören işyeri tıkanıklık açmagüngören ev tıkanıklık açmagüngören mutfak tıkanıklığıgüngören banyo tıkanıklığıgüngören lavabo tıkanıklığıgüngören uygun fiyatlı tıkanıklık açma