Su Kaçağı Tespiti

Binalarda meydana gelen su basması veya sızıntı problemlerini gidermek için deneyimli su tesisatı ustaları tarafından uygulanması gereken işlemlere su kaçağı tespiti adı verilmektedir. Su kaçakları, binalarda hem temiz su tesisatı sisteminde hem de pis su giderlerinde meydana gelebilen sorunlardandır. Sadece bireysel bazda değil, çevrenizdeki veya alt katınızdaki komşularınızın da mağdur olmasına sebep olabilen bu tür su kaçaklarının bir an önce tespit edilip onarılması gerekmektedir. Bunun için deneyimli su tesisatı ustalarına ve onların kullandıkları teknolojik yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Kameralı Su Kaçağı Bulma

Yaşam alanlarında tuvaletlerden kanalizasyon borularına gönderilen atık su, su tesisatının bir bölümünü oluşturur. Aynı zamanda çamaşır veya bulaşık makinesine gelen temiz suyun da su tesisatı içindeki yeri ayrıdır. Su tesisatı, temel anlamda temiz suyu musluklara aktarma işlevini yerine getirirken, kirli suyu da çeşitli gider ve kanallar vasıtasıyla evden uzaklaştırma sisteminin kalbidir. Su tesisatı hem temiz su hem de kirli su tesisatı şeklinde ikiye ayrılmaktadır.

Su tesisatında kullanılan boruların yapısı, işlevlerine göre farklılık göstermektedir. Örnekle açıklamak gerekirse soğuk su borularında kullanılan sistem, sıcak su boruları için tercih edilmeyebilir. Uzun süreli kullanım ömrü sağlaması ve kolay kolay arızalanmaması için boruların basınç ve sıcaklık değerlerine göre değerlendirilip su tesisatı içinde kullanılması şarttır. Eğer su tesisatı sitemine uygun olmayan borular ve ya ek malzeme kullanılırsa, bu borularda sızıntı ya da su kaçağı görülebilir. Bu tür durumlarda su kaçağı bulma işlemlerinin uygulanması gerekir.

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Boruların yapısı ve işlevselliği su tesisatında çok önem taşımaktadır. Çünkü borularda meydana gelebilecek küçük sızıntılar ve kaçaklar, borunun yanlış bir şekilde tesisat sistemine dahil edildiğini göstermektedir. Su tesisatında kullanılan boruların özellikleri şunlardır:

 • Basınç ve sıcaklık faktörlerine göre su tesisatı boruları tercih edilmelidir.
 • Bakır borular, düşük sürtünme oranı ve dayanıklılık sebebi ile tercih edilir.
 • Bakır boruların kullanım ömürleri standart veya plastik borulara göre çok daha fazladır.
 • Plastik borular ise düşük sürtünme katsayısı sebebi ile daha hafiftir ve farklı alanlarda ekonomik olarak kullanılabilir.
 • Plastik boruların paslanma veya oksitlenme yapmama özelliği de uzun kullanım ömrü açısından faydalıdır.

Binanın yapısına ve su tesisatının kullanım özelliklerine göre seçilen bu borularda zaman içinde çeşitli hatalar meydana gelebilmektedir. Bu hatalar genellikle duvarlara veya parkelere yansıyan kabarmalar ile kendini belli eder. Duvar boyasında ya da sıvada oluşan kabarma ve dökülmelerin sebebi, borularda ya da su tesisatı borularının ek yerlerinde oluşan çatlaklara işaret etmektedir. İşte bu tür çatlak ve su sızıntılarının profesyonel bir şekilde tamir edilebilmesi için de kırmadan su kaçağı tamiri işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Noktasl Su Kaçağı Tespitinde Öncü Firma 

Duvarlarda veya zeminde meydana gelen kabarmalar, su tesisatınızda kaçak ya da ufak sızıntılar olduğunu göstermektedir. Buna benzer bir şekilde siz kendi evinizde hiçbir kabarma ya da deformasyon görmeseniz bile sizin dairenizin kullandığı su tesisatındaki çatlaklar, komşunuzun duvarlarında ya da tavanında kabarmalar yapabilmektedir. Bu tür mağduriyetlere sebebiyet vermemek için ufak çaplı bile olsa su kaçaklarının nerelerde oluşup kümelendiğinin tespit edilmesi çok önemlidir.

Bu alanda İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteren Bitesisatçı , su kaçağını en kısa sürede ve en uygun maliyetler ile tespit ettirmek isteyen müşterilerimize kaliteli hizmet sunmaktadır. Su kaçağının duvarları kırmadan, fayansları çıkarmadan bulabilmek için kameralı su kaçağı tespiti uygulanmalıdır. Adından da anlaşılacağı üzere bu tür su kaçağı tespit uygulamalarında son teknoloji ekipmanlar ve sadece su tesisatçılarının kullanımı için özel olarak geliştirilmiş makineler kullanılmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Problem Olmasın !

Üzerinde su tesisatının hangi bölümünde kaçak olduğunu tespit etmeyi sağlayan kameralar bulunan cihazla su kaçağı tespiti yapmak en kısa sürede sorununuzun çözülmesine katkı sağlamaktadır. Eğer ufak gibi görünen su kaçağı ve sızdırma sorunlarına yeterli önemi vermezseniz bu durumda hiç beklemediğiniz anlarda hiç de istemeyeceğiniz büyük masraflarla karşılaşabilme riskiniz bulunmaktadır. Dolayısıyla cihazla su kaçaklarını ve sızdırılan yerlerin tespit edilmesini sağlayabilirsiniz. En kullanışlı ve pratik yollarla su kaçağını tespit edebilmek için deneyimli su tesisatçısı ustalarımızın kullandığı yöntemler şunlardır:

 • Kameralı cihazlarla su kaçağı tespiti,
 • Su kaçak tespit dinleme cihazı,
 • Sesli ve görüntülü su kaçağı tespiti,
 • Termal kameralı su kaçağı tespiti

Görüldüğü üzere birbirinden farklı ancak son teknoloji cihazların yardımı ile su kaçağı tespiti duvarları veya fayansları kırmadan yapılabilmektedir. Bunun için gerekli olan deneyimli ustalar ve teknolojik cihazlarıdır. Örneğin kameranın ulaşamadığı bölgelerde sesli dinleme cihazları ile çözüm bulmak mümkündür. Aynı şekilde sıcak su giderlerinde yaşanan kılcal çatlaklar ve ufak problemleri de yüzde 100 güvenli bir şekilde tespit edebilmek için termal su kaçağı kameraları ile tespit işlemleri yapılabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

Su kaçaklarına sebep olan faktörlerin başında uzun yıllar kullanılan ve eskiyen su tesisatlarının deforme olması gelmektedir. Özellikle eski binalarda sık sık görülebilen su kaçağı sorunları, genellikle su tesisatındaki boruların paslanması veya oksitlenmesi sebebiyle oluşan küçük çatlaklarla kendini göstermektedir. Bu tür küçük çatlaklarla ortaya çıkan su kaçağı tespiti ve tamiri için deneyimli ustalardan profesyonel destek almanız tavsiye edilmektedir. Su tesisatı konusunda ne kadar deneyimli olursanız olun, büyük çapta sorunlarla ve maliyetlerle karşılaşmamak için su kaçağı arızalarının tamirinde tecrübeli ustalarımıza gönül rahatlığıyla başvurabilirsiniz.

Su Tesisatı Kaçak Bulma

İstanbul’un dört bir yanındaki müşterilerimizin güvenle tercih edebilecekleri su tesisatı ustalarımızın her biri sektörde deneyimli bir şekilde hizmet vermektedir. Su kaçağı tespiti İstanbul uygulamalarında duvarlarınızın ya da fayanslarının kırılmamasını istiyorsanız yukarıda bahsetmiş olduğumuz teknolojik cihazların kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Su kaçağı tespitinde sadece sızdıran bölümlere müdahale edilmesinin pek çok avantajı bulunmaktadır:

 • En uygun ve düşük maliyetler ile su kaçağı sorunları giderilebilir.
 • Komple su tesisatını değiştirmek yerine sadece arıza yapan kısım onarılabilir.
 • Tesisat tamir işlemleri çok daha hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanır.
 • Bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile yüksek maliyetlerden kaçınmak mümkün olur.

İstanbul Su Kaçağı Tespiti Servisi

Su tesisatında yaşanan kaçak ve sızıntı gibi problemlerde kireçlenme sorununun da unutulmaması gerekmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde hemen hemen pek çok şehirde şebeke suyunun yüksek oranda kireç içerdiği görülmektedir. Bu kireçler zaman içinde su borularına zarar vererek deforme olmalarına sebep olmaktadır. Dolayısıyla İstanbul su kaçağı tespiti servisi desteğimizden yararlanarak, kireçlenmeye karşı dirençli olan su borularının tesisatınızda kullanılmasını da sağlayabilirsiniz.

Deneyimli su tesisatı ustalarımız ile sunulan su kaçak tespit ve tıkanıklık açma işlemlerinde her bütçeye uygun fiyat seçenekleri bulunmaktadır. Bu hizmetler memnuniyet odaklı bir şekilde tamamlandığı için su tesisatında ilerleyen süreçte yeni bir arıza veya tekrarlayan problemler görülmemektedir. Evinizde duvarları veya fayansları kırmadan su kaçağı tespiti yaptırmak istiyorsanız deneyimli ustalarımızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Su kaçağı problemi insanların sıklıkla karşılaştığı su tesisatı problemleri arasında yer almaktadır. Su tesisatçılarının su kaçağı tespitini yapmaları yakın tarihe kadar oldukça zorlandıkları bir problem olmaktaydı. Günümüzde ise su kaçağının tespit edilerek arızanın giderilmesi oldukça kolay hale gelmiştir. Su kaçağı tespitinde geliştirilen modern cihazlarla evinize gelen ekiplerimiz, su kaçağının meydana geldiği yeri oldukça kısa bir sürede bularak sorununuzu gidermektedir.

Firmamızın verdiği hizmetler arasında su kaçağı ve giderme sorununuza çözüm getirilmesi için profesyonel hizmetler mevcuttur. Su kaçağı problemi ile karşılaşan kişilerin firmamızı aramaları yeterli olacaktır. Uzman ekiplerimiz teknolojik cihazlarla en kısa zamanda ziyaretinize gelerek su kaçağı sorununuza çözüm getirirler.

Su Kaçağı Onarımı

Su kaçağı yaşayan kişiler bu tesisat problemini ciddiye alarak önemsemeleri doğru olacaktır.  Karşılaşılan sorun ciddi boyutlara ulaşmadan tespit edilerek onarılmalı ileride karşılaşılacak daha büyük problemlerin yaşanmasına fırsat verilmemelidir. Yaşanan kaçak problemi büyümden çözülerek sıkıntı yaşanmasına engel olmak için ihmal edilmemelidir.

Su Kaçağı Problemi Nasıl Anlaşılır?

Ödediğiniz su fatura miktarlarında aylar arasında küçük farklılıklar olması doğaldır. Bu farklılık her faturaya yansımaya başlamış ve su kullanımınız için ödeyeceğiniz fatura tutarları aylık tükettiğiniz su kullanım miktarınız aynı olduğu halde yüksek geliyorsa yüksek oranda evinizde su kaçağı problemi yaşıyor olabilirsiniz.  Denemek için su vananızı kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Su vanasını kapattığınız halde su saatiniz dönmeye devam ediyorsa su kaçağı problemi yaşıyor olmanız olası bir durumdur.

 Bu durumda su kaçağı keşfi yaptırmanız doğru olacaktır. Uzman ekibimiz su kaçağı probleminizi kısa bir sürede yerinde çözecek ve sorununuzu gidermeye yardım edecektir.

Su kaçağının problemleri bazı durumlarda küçük yerlerde meydana gelen çatlaklardan kaynaklanabilir. Bu durumda uzman ekiplerimiz kolay bir çalışma ile su kaçağını yerinde tespit ederek sorunu kolayca çözmektedirler.

Uzman ekiplerimiz daha ciddi boyutlarda olan su kaçağı problemlerini teknolojik cihazlarla tespit edilerek, daha geniş alanlara yayılmadan oluşan arızayı gidermektedir. Oldukça gelişmiş olan bu tespit cihazları boruların en dip bölgelerine kadar inceleme yaparak kaçak oluşan bölgeyi tespit etmektedir. Firmamız her türlü tesisat problemlerinize çözüm getirirken, su kaçağı yaşayan müşterilerine de teknik destek vererek sorunlarını en kısa zamanda çözmektedir.

Su Kaçağı Tespit ve Onarım Çalışması

Firmamızın yönlendirdiği uzman ekiplerimiz adresinize gelerek çalışmalarına başladıktan sonra öncelikle kaçak tespit çalışması yapmaktadırlar. Meydana gelen su kaçağının kaç noktada olduğu bulunduktan sonra hızlı bir şekilde onarılmaktadır.

Sorunsuz ve ciddi bir çalışma için izleme cihazları ve elle müdahale aletleri kullanarak engelleme yapılması gereklidir. Ayrıca kullanılacak pompa makineleri sayesinde sorunun meydana geldiği noktaların tespiti kolay olmaktadır. Bazı durumlarda su kaçakları duvarların aralarına kadar ilerleyerek oldukça ciddi çatlaklar meydana getirmektedir.

Firmamız teknik çalışmalar gerektiren bu durumlar oluşmadan önlem alınmasını hasar büyümeden meydana gelen su kaçağının onarılmasını yaşanacak problemlerinizi büyümeden halletmenizi tavsiye etmektedir. Su kaçağı yaşayan kişiler bu durumu ciddiye alarak ihmal etmemeli ve bir an önce hasar tespit ve onarımı için firmamızla irtibata geçerek yardım almalıdırlar.

Evlerinde su kaçağı olanlar bu durumu ciddiye almalı ve ihmal etmemelidir. Su kaçağı problemi müdahale edilmez ise zamanla boru hatlarında ciddi çatlamalara neden olur. Pisliklerin boruların içersinde birikmeye başlar ve zamanla borularınızı tıkayabilir. Müdahale edilmeyen bu tıkanmalar giderek büyür ve geniş alanlara yayılarak borularda ciddi çatlak ve hasarlara neden olurlar. Bütün bu ihtimalleri düşünerek küçük gibi görünse de su kaçağı problemleri ihmal edilmemelidir. Firmamızı arayarak su kaçağı probleminize kısa sürede kesin çözümler sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan sen ol.

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta (*)
Yorumunuz (*)

Sosyal Medya

Etiketler

su kaçağısu kaçağı bulmaistanbul su kaçağısu kaçağı firmasısu kaçağı servisisu kaçağı firmalarısu kaçağı şirketlerialetle su kaçağı bulmanoktasal su kaçağısu kaçak tespitikırmadan su kaçağı tespitisu kaçakcihazla su kaçağı tespitisu kaçağı tespitkameralı su kaçak tespit fiyatlarısu sızıntısı tespitikaçak su tespitikameralı su kaçağı tespitisu kaçağı tespiti fiyatlarısu kaçağı tespiti ve tamirikameralı su kaçak tespitikırmadan su kaçağı bulmasu sızıntısısu tesisat kaçağıcihazla su kaçağı bulmakaçak tespitkırmadan su kaçağı tamirisu kaçak bulmakaçak su bulmarobotla su kaçağı bulmafayans altında su kaçağı tespitplastik boru su kaçağı tamirikirmadan su kaçak tespitsu arıza tespitsu sızıntısını önlemeksu tesisatı kaçak bulmasu kaçağı tamir fiyatlarıklozet su kaçağıtermal kamera ile su kaçağı tespitisu sızıntısı bulmapimaş su kaçağı tamiricihaz olmadan su kaçağı tespitisu kaçağı tamiritesisat kaçaklarıtermal kamera ile soğuk su kaçak tespitikamera ile su kaçağı tespitirobotla su kaçağı tespititesisat su sızıntısıkırmadan su kaçağıbanyo su sızıntısı tamiriyeraltı su kaçağı tespititermal kamera su kaçağısu kaçağı tespit fiyatıkombi su kaçağıduvarda su kaçağı tespitisu sızıntısı tamiritesisat kaçak tespiticihazla su kaçak tespitibanyo su kaçağı tespitikameralı su kaçağı bulmasu tesisatı kaçak tespitisu sızıntı tespitisu tespitikaçak bulmadoğalgaz borusu su kaçırıyorsu kaçağı bulma fiyatlarıduşakabin su sızıntısıfayanslardan su sızıntısınoktasal su kaçağı bulmafayans arasından su sızmasıgider borusu su kaçırıyorkırmadan dökmeden su kaçağı bulmatermal kamera ile su kaçak tespitiklozet su kaçağı tamiricihazla su kaçağısıcak su kaçağıbilgisayarlı su kaçak tespitikameralı kaçak tespitigörüntülü su kaçak tespitievde su kaçağı tespititermal kamera ile su kaçağı bulmaatık su borusu tamirifayanstan su sızmasıevde su kaçağıkombi tesisat borusu su kaçırıyorbanyo fayans arası su sızıntısıtermal kamera su kaçağı tespitifayans arası su sızıntısıkamera ile su kaçağı bulmatesisatta kaçak bulmabilgisayarlı su kaçağı tespitifayans altı su kaçağı tespitkombi su kaçağı tamiriduvarda su kaçağıduvarda su sızıntısıduşakabin su kaçağıkalorifer tesisatı kaçak tespitialetle su kaçağı tespitiklozette su kaçağıtesisat kaçağı bulmarobotla su kaçağıtesisat su kaçağı tespitisu kaçağı tespit ücretisu akıntısı tespiticihaz ile su kaçağı tespittesisat arızaklozet su sızıntısıduvarda su kaçak tespitinoktasal su kaçağı tespitihavuz su kaçağı tamirisu tesisat kaçağı bulmatuvalet su kaçağısu patlağı bulmahavuz su kaçağı tespitiduvarda su sızıntısı tespititavanda su sızıntısıtermal kamera su kaçağı tespitkameralı sistemle su kaçağı tespiticihazlı su kaçağı bulmakırmadan su kaçağı bulma fiyatbanyo su kaçağıalt kata su sızıntısıteras su kaçağı tespitikombi su kaçağı tespitihavuz su kaçağıpis su kaçağı tespiti