noscript Petek Temizleme | 0.530 415 27 40 | bitesisatci.com

Petek Temizleme

Petek temizleme verimli ısı elde etmek adına düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Zamanla radyatörlerin ısı veriminde kayıplar yaşanmaya başlamaktadır. Petek temizliği ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği kapsayan bir iştir. Petek temizleme işlemi için özel kimyasallar ile yapılmakta olup titizlikle tamamlanması gerekmektedir.

Petek temizleme ve bakım işlemi, kombi bakımı ile karıştırılmamalıdır. Kombi bakımı, markasının yetkili servisi tarafından yapılabilmektedir. Petek temizliği ise bütün boru tesisatı ve peteğin içinin temizliği ve bakımını kapsayan işlemdir. Kombi bakımı da petek temizliği de düzenli olarak yapılması gereken işlemlerdir.

Petek Temizlemenin Önemi

Petek temizleme işleminin öneminde dikkat çeken hususlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Kombiyi daha düşü derecede çalıştırarak, daha ideal bir ısı elde etmenizi sağlar.
 • Yapıda bulunan tüm kalorifer peteklerinin eşit derecede yüksek ısı verimini sağlar.
 • Kombiye en uzak şekilde konumlanan peteğin bile yüksek ısı verimini sağlar.
 • Kombide doğalgaz sarfiyatını azaltır.
 • Kombinin kullanım ömrünü uzatır.
 • Petek temizleme işlemi sırasında kullanılan ilaçlar sayesinde peteklerin iç kısımları paslanmaz.
 • Petek içerisindeki tıkanıklar açılır ve daha verimli çalışırlar.

Petek temizliği bir tamirat değil, bakım işidir. Firmamız tarafından verilen profesyonel hizmetlerden yararlanarak, ısı kaybınızı önlemek adına petek temizliğiniz için bize ulaşabilirsiniz. En az iki yılda bir düzenli olarak yapılması gereken petek temizliği, firmamız tarafından uzman bir ekip ile ve yüzde yüz garantili olarak yapılmaktadır.

Petek Temizleme Zamanının Geldiğine Dair İşaretler

Bazı belirtileri fark ettiğiniz petek temizlik ve bakım işlemi zamanı gelmiş demektedir. Düzenli olarak yapılması gereken bu bakım için geç kalmadan bize başvurmanızda fayda vardır. Düzenli bakım yapılmayan petekler, kombinize zarar verir ve ilerisi için daha büyük maddi problemlere sebep olabilir.

Petek temizliği zamanının geldiği gösteren işaretler şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Kombi bakımınızı yaptırmanıza rağmen sıklıkla arızalanıyorsa,
 • Kombi filtresi sıklıkla kirleniyorsa,
 • Peteklerin bazıları ısınırken bazıları ısınmıyorsa,
 • Peteklerde sesler geliyorsa,
 • Peteklerin üstü sıcak iken alt tarafı soğuksa,
 • Uzun süredir petek bakımı yaptırmadıysanız bakım zamanı gelmiş demektir.

Kış aylarında ısınabilmek ve kombinizden ısıyı verimli bir şekilde elde edebilmek için kalorifer tesisatınızı bir bütün olarak ele almanız gerekmektedir. Bu noktada kombi bakımı ve petek temizliğini düzenli bir şekilde yaptırmanız faydalı olacaktır. Sadece kombi bakımı yaptırmak, ısının verimli bir şekilde elde edilmesi için yeterli olmayacaktır.

Petek Temizleme Yaptırmanız Ne Kazandırır ?

Petek temizleme işlemi tüm boru ve petek içlerinin temizliğini ve bakımını kapsadığı için büyük önem taşımaktadır. Çünkü kombi ve peteklerin bankımı birbirini tamamlayan ve yapıyı birleştiren unsurlar olarak görevlerini tam olarak yerine getirmeleri gerekmektedir. Mümkünse kombi bakımınızı yaptırmadan önce petek temizliği yaptırmanız daha faydalı olacaktır. Bunun sebebi kombi bakımından sonra sistem çalıştığında, sistemde biriken tüm kirli suyun kombinin içinden geçmesidir. Bu sebeple yaptırdığınız bakım boşa gidecektir. Öncelikle petek temizliği ve ardından kombi bakımı yaptırarak, kışın oldukça verimli bir ısınma elde edebilirsiniz.

Kalorifer tesisatını oluşturan petek ve borularda gezen suyun kireçli olması, zamanla paslanmaya sebep olarak ısınma verimini düşürmektedir. Borularda kireç sebebiyle tıkanmalar oluşarak peteklere ulaşmasına engel olmaktadır. Bu ve bunun gibi durumlar yapı içerisinde ciddi ısı kayıplarına sebep olmakla birlikte faturada da yükselişe sebep olmaktadır.

Avrupa’dan temin ettiğimiz kimyasal ilaçlar ve özel makinelerle petek temizliğinizi ve bakımınızı profesyonelce yapmaktayız. Petek temizliği daha verimli ısı almanızı sağlarken daha az fatura ödemenizi de yardımcı olacaktır. Bize ulaşarak petek temizliğinizi ekonomik fiyat tekliflerimizden yararlanarak yaptırabilirsiniz.

 

Yorumlar

avatar
Hatice Aslan
26/09/2018 16:39:23

Çamurlu petek temizliği yaptırdıktan sonra gerçekten çok belirgin bir sıcaklık artışı oluyor mu yani tüm sebep bu mu

avatar
Tülay Akın
20/09/2018 00:24:08

Petek temizleme diye aratınca sizi buldum. Çok sayıda olumlu referansınız var ve bende petekler için sizinle çalışmak istiyorum. Randevu almalı mıyım yoksa gün içinde de gelebiliyor musunuz?

avatar
Halil Umay
13/09/2018 14:02:03

Bizde ustayla çalışma fırsatı bulduk işinde oldukça başarılıydı. Her konuda ilgilendiler sağolsun her şey için teşekkür ederiz.

avatar
Tugay Gür
03/09/2018 20:10:01

Ustamı kesinlikle tavsiye ederim gayet başarılı bir iş çıkardı. Piyasaya göre fiyatı da oldukça uygundu. Çalışmanızı öneririm.

Yorum Yap

Ad Soyad (*)
E-Posta (*)
Yorumunuz (*)

Sosyal Medya

Etiketler

petek temizlemeilaçla petek temizlemecihazla petek temizlemekimyasalla petek temizlemepetek temizleme firmasıpetek temizleme servisiistanbul petek temizleme

Su Kaçağı

Su kaçağı problemi insanların sıklıkla karşılaştığı su tesisatı problemleri arasında yer almaktadır. Su tesisatçılarının su kaçağı tespitini yapmaları yakın tarihe kadar oldukça zorlandıkları bir problem olmaktaydı. Günümüzde ise su kaçağının tespit ...

Devamını Oku

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık açma, su kaçağı tespiti ve tamiri yani kısaca ihtiyacınız olan tüm sıhhi tesisat hizmetlerinde firmamıza ulaşabilirsiniz. Sıhhi tesisat alanında ihtiyacınız olan her hizmeti sağlayan firmamız, yılların tecrübesi ve Avrupa’dan getirilen öze...

Devamını Oku

Petek Temizleme

Petek temizleme verimli ısı elde etmek adına düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Zamanla radyatörlerin ısı veriminde kayıplar yaşanmaya başlamaktadır. Petek temizliği ısıtma sisteminin bütün borularını ve peteği kapsayan bir iştir. Petek t...

Devamını Oku